Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
aktualizované: 30.07.2018 13:58:50 

THASSOSKÁ STORY

7.deň
7.deň...

A je to tu! Atísek prišiel. Očakávali sme síce Matíska, ale hlavne, že je zdravé.

Dnes nám dodali auto, čo sme si prenajali na najbližšie tri dni. Mal to byť Matis, ale nakoniec nám dali Hyundai Athos, na Thassos ako stvorený. Jéééé, môžeme cestovať po celom ostrove. Celom!

Sme na ceste! Po ceste sa zastavujeme kde sa len dá a fotíme a fotíme a jééééjkami a hľadáme pláž, kde sa hodíme pred obedom do vĺn. Nakoniec sme sa rozhodli pre Aliki pláž na južnej strane ostrova, presvedčilo na priesvitne modré more. A nemuselo nás dlho presviedčať. A tak sme sa hodili do vĺn.

Počas cesty prichádzame na ďalšiu ostrovnú špecifickosť. Nehľadaj to, čo Ti píšu vývesné tabule. K prvému múzejnému majáku sme odbočku vôbec nenašli, k druhej historickej pamiatke sme odbočili presne podľa popisu po 500 metrov (a do jedinej možnej odbočky). Ale aspoň spoznávame ostrov. Pamiatku sme nenašli, no nádherný olivový sad áno. A ešte maličký domček a pasúce sa kozy. A granátovník a nádherný výhľad. Tie ich odbočky majú niečo do seba.

Dnes sa Kristínka rozhodla pre chobotnicu. Grilovanú. Chutnú. Ochutnal som tiež, ale „čo sedlák nepozná, to nežere“ a musel som tu chobotnicu vyrovnať rezňom.

Tento deň chceme ešte vidieť jedno mestečko vo vnútrozemí ostrova. Takýchto mestečiek nie je veľa, vnútrozemie je veľmi členité, množstvo kopcov. Láka nás už len ten názov ... Theologos. Zisťujeme, že aj tu sú nejaké pamiatky a múzeá. Odbočka velí doprava. A potom 5 km. Prvá odbočka doprava je lesná cesta, takže ju ignorujeme, lebo hneď za ňou je rozdvojená asfaltová cesta. A bočíme. Doprava. Prechádzame 5 gréckych kilometrov nad Theologosom až sme sa dostali na koniec. Už tu zostáva len cintorín, aspoň si ho pozrieme. Trochu nás prekvapili detské ihrisko a preliezky pred cintorínom ... V cintoríne neodolám lákadlu zvonu. Prečo ho dali do dosahu detských rúk? A hlas zvonu sa rozliehal krajinou. Pri cintoríne to vzdávame a točíme sa späť do mestečka, teraz jednou uličkou. Každú chvíľku zastavujeme a fotíme domčeky až kým neprídeme na začiatok mestečka. Teraz sme sa rozhodli pre lesnú odbočku doprava. Aspoň sme spoznali thassoskú prírodu. Nakoniec sa pýtame v reštike na začiatku mestečka. Podľa nich je múzeum na ceste doľava a od nás len 1,5 km. Veríme mu. Po 1,5 km sa pýtame ďalej na cestu. Už sme v srdci mestečka, na cestu sa zmestí len jedno auto a nás Atísek. Vraj to je už len 200m ... skúsime to peši ... šlapeme ... koľko je hodín? Hmmm ... však to sme už prešli jeden kilometer ... pýtame sa ďalej ... je to 300 metrov naspäť ... aspoň spoznávame typické grécke mestečko, hýkame a jéééjkame non stop ... tých aspoň je dnes neúrekom ... no to, čo nám odkrývajú, stojí za to ... už sa tešíme na ďalšiu navigačnú tabuľu :)

PS pre tých, čo ma nepoznajú ... tam kde je napísane doprava, je myslené doľava a kde je napísane doľava, tak tam sa odbočovalo do strany ruky, ktorou píšem a na ktorej nemám hodinky.

   

                                                

 

 

Ďalšie fotky na stiahnutie (skús uložiť na plochu) → 7.den.zip (49865 KB)

TOPlist