Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
aktualizované: 30.07.2018 13:58:50 

THASSOSKÁ STORY

4.deň
4.deň...

 

O čom bude tento deň? O šnorchlovaní, o slnečníku, o kamienkoch, o medúzach a samozrejme o plávaní.

Tak predsa. Kúpené. Rozhodli sme sa, zhodli sme sa. Kúpili sme si šnorchel. More nás lákalo svojím svetom. Niečo bolo vidieť cez nafučku, ktorej predok bol priehľadný, ale ponoriť sa pod vlny je o úroveň vyššie. Ten svet tam dole bol fantastický. Modrý, priehľadný, s lenivými rybami, ktoré zjavne tiež siestovali. A našli sme aj medúzy. A zrazu začali pŕhliť ... a to len vtedy, keď sme ich videli. Učíme sa ich ignorovať a nevidieť, aby zase nepŕhlili. Učíme sa rýchlo a na druhý deň o nich zase nič nevieme. Odplávali tam, kam všetky starosti.

Zistili sme, že v našom okolí je asi viac taverien ako domov a každý deň môžeme skúšať nejakú novú. Dnes to vyhrali smažené mušle, mňamkové. Ale najlepší bol 6ročný sused od vedľajšieho stola zápasiaci s jedným chápadlom chobotnice. Kristínke teda riadne tiekli slinky. Zastavilo ich až jedno podobné chápadlo o pár dní neskôr ... :)

K večeru sme sa vydali na pobrežnú cestu. Hľadať mušličky, ale tie sú na tomto ostrove dobre schované. Ale kamienky sú tu fakt pekné :)

Aha, a kúpili sme si slnečník, ktorý nás verne sprevádzal po celý pobyt. A jeho smutné oči pri lúčení na letisku presvedčili pracovníkov letiska, nech ho pošle na Slovensko (a ešte tá enormná suma zaplatená za prekročenie váhy batožín, k tomu však neskôr, no pre tých, čo sa nad nami chcú zľutovať, môžeme dať číslo nášho účtu :) A tak sa teraz opaľuje v záhrade na Myjave. A je mu dobre.

Aj nám.

 

        


 


 


 

         

ďalšie fotky na stiahnutie (skús uložiť na plochu): 4.den.zip (10268 KB)

TOPlist