Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
aktualizované: 30.07.2018 13:58:50 

THASSOSKÁ STORY

2.deň
2.deň...

Po prvej noci padajúcich hviezd nastalo ráno. Ráno, ktoré sa malo niesť v znamení vychádzajúceho slnka, ale človek mieni, Kristínkino vstávanie mení. A tak sme vstali o deviatej ... :)

Druhý deň je pre objavovanie kľúčový. Vedel to už aj Krištof Kolumbus, Marco Polo či Eduard Motejlek. A tak sme sa po vzore týchto velikánov rozhodli spoznávať taje nášho okolia. A tak sme sa vydali.

Pláž. Naša pláž pri hoteli, pre závistlivcov len 50m od hotela, nás prekvapila vlnami. Až teraz som ocenil tvrdú prípravu na Slovensku v jedení klobás, pití piva a v ignorovaní jačmenných klíčkov. Každé kilo sa ráta. A tak ani bralo zdrvujúce vlny nedokázali pohnúť mojím charakterom. Kristínka svoj kilogramový handicap vyriešila priamym skokom na nafučku a pevnou vierou v mierovú misiu valiacich sa vĺn. I tak še dá. More bolo ale fakt fantastické. Pláž bola kamenistá, čo nám spočiatku robilo problémy, keďže naše aristokratické nohy neboli zvyknuté na pichľavé okruhliaky. Po niekoľkých metroch v mori nastúpil jemný piesok, balzam na naše nohy. A voda, hmmm ... fakt perfektná.

Odkaz pre rodičov, súrodencov, švagrov a cepákov. V tento deň sme tiež sňali zo seba náramky z festivalov ... pietna chvíľa.

Na obed sme sa vydali na prieskumy najbližších reštík. Rozhodli sme sa pre jednu rovno pod „naším“ supermarketom, cca 400 metrov od hotela. Pri stole nás obsluhoval grécky partizán. Nereagoval na našu angličtinu, nemčinu a ani na naše chabé pokusy „hovoriť“ po grécky ... a obsluhovala nás ešte jedna staršia pani, ktorá s nami komunikovala po nemecky. Prišli sme aj na jedno prvé zaujímavé grécke zistenie, keď ako prvého obslúžili mňa, až potom dámu ... hmm ... a tak sme ich o pár dní šokovali, keď si účet vypýtala Kika a zaplatila obed. Myslím, že inventúru majú dodnes :) Obed z druhého dňa nám potvrdil obed z prvého, ich kuchyňa je fakt fantastická ... a TO AJ ŠALÁTY (to pre tých, ktorí poznajú moju záľubu v jedení šalátov). V tento deň som sa preto rozhodol búrať niekoľko mýtov. Pomohol mi k tomu aj dúšok gréckeho piva Mythos. Jedol som šalát, jedol som UHORKOVÝ šalát a zapíjal som ho pivkom.

Kristínka objavovala svet gréckej kávy. To, že po objednaní nám prisľúbili ju dodať po zjedení jedla, neznamená, že ju aj dodajú. Ale najkrajší moment bol cukor. Na Kikinu otázku, či môžu priniesť cukor, doslova priniesli cukor. V šoku sme ten moment ani nestihli odfotiť. Pani opatrne niesla nabratý cukor v lyžičke, ktorú ponorila Kike do šálky ... aspoň sme vedeli, že keď sa pýtajú či priniesť kávu sladkú alebo nie, tak to znamená, že kávu osladia už oni :)

Po obede sme sa vydali tam, odkiaľ ma pred pár rokmi vyhnali po afére s Evou, na Paradise Beach. Piesková pláž, veľké vlny a jediná nudistická pláž na ostrove. Tu sa môj opis končí.

A ako späť? Stopom, natrafili sme na jeden rakúsky párik :)

Deň druhý sa skončil.

A nás čaká ešte desať ďalších fantastických.

Jupíííí :)


               

          
        
                 
                       
TOPlist